SKU: ITL1164A23GY
  • No Restocking Fee
Flint 23 inch 60.00 watt Grey Table Lamp Portable Light
SKU: ITL1164A23GY
Choose options for pricing
Select Finish: Grey
  • No Restocking Fee
(52 in stock)
Free Shipping & Returns!
Free 2-day Delivery Available
Enter your ZIP Code to check your eligibility:
Please enter a valid zip code
You're Eligible for Free 2-day Delivery!
This item is [not] eligible for 2-day delivery based on your location: [computedDestination]
Server Error
In stock items ship in 2-4 business days.
Discontinued
Live Chat
Are you a Trade Professional?
Love the look of this product?
Recommended by LNY, Powered by Beacon
You must be logged in to create a Project and add items. Log In or Create an Account
Please fully select a product before adding it to your projects
call and speak with a Lighting Expert
Our Experts Help You Every Step of the Way
Our Lighting Experts can help you find the brand that best suits your style & budget.
  • 150% Price Match Guarantee
  • Info on Our Pro Program
  • Expert Answers to Your Questions
  • Call for Best Pricing
Available 7 days a week, 8am to midnight
Live Chat
Description
FLINT is a stylish 1-light table lamp that combines functionality with modern design. Finished in elegant GY color, this lamp features a sleek metal shade for a contemporary look. It accommodates a 60W Type A bulb and is equipped with an on-off pull chain for convenient operation. With dimensions of 7.125 inches in width and 23 inches in height, FLINT adds a touch of sophistication to any space.
Brand
Canarm
Category
Table Lamps
Collection
Flint
Finish
Grey
Product Specifications
Product Information
Brand: Canarm
Brand Category: Table Lamp
Brand Product Description: FLINT 23 in. Grey Table Lamp with Gray Metal Shade and Pull Chain Switch